KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13713466
*
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 20:36:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 22:22:45
1
150 kr
8/1 19:51:12
2
400 kr
11/1 10:52:21
3
300 kr
11/1 10:52:21
2
350 kr (Budbetjänt)
11/1 10:53:08
3
400 kr
11/1 10:53:08
2
400 kr (Budbetjänt)
11/1 10:55:18
3
500 kr
11/1 15:46:18
1
500 kr
11/1 15:46:18
3
500 kr (Budbetjänt)
11/1 15:46:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Edward Smith
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Läs om budbetjänten
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/12 22:22:45 | 1 | 150 kr |
8/1 19:51:12 | 2 | 400 kr |
11/1 10:52:21 | 3 | 300 kr |
11/1 10:52:21 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:53:08 | 3 | 400 kr |
11/1 10:53:08 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:55:18 | 3 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 1 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/1 15:46:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45